Ekipman Parkı

Elektrik ile çalışan çevreci ve yüksek performanslı son teknoloji ekipman parkımız ile gemilere avantaj sağlıyor, yıllık 750.000 TEU konteyner elleçleme kapasitemiz ile Türkiye’nin önemli limanlarından biri olma konumunu üstleniyoruz.
24+1 yan kapasiteli 2 adet STS vinci, 5 adet Gottwald mobil liman vinci, 5 adet RTG (50 MT 6+1 kat 7 yan), 100 dönüm istifleme alanı ve 17.5 metre derinlik ile Türkiye’ye yanaşan en büyük gemileri elleçleyebilir durumdadır.

STS

STS

Rıhtım ekipmanı olarak kullanılan 25 yan uzanma ve 65 ton kaldırma kapasiteli 2 adet STS (Ship to Shore Gantry Crane) ile dev gemilerin yükleme ve tahliye işlemlerini en verimli şekilde gerçekleştiriyoruz.

STS

MHC

Rıhtım ekipmanı olarak kullanılan 5 adet MHC (Mobile Harbour Crane) ile yükleme ve tahliye işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

STS

RTG

Saha grubunda kullanılan yüksek teknolojiye sahip 5 adet elektrikli RTG’ler (Rubber Tyred Gantry Crane) ile araç üzerinden istife, istif üzerinden araca ve istif içerisinde konteyner aktarımı operasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz.

STS

CRS

Saha istifleme ekipmanı olarak kullanılan 8 adet CRS (Container Reach Stacker) ile dolu konteyner istifleme operasyonlarımızın sürelerini kısaltıyoruz.

STS

ECH

Saha istifleme ekipmanı olarak kullanılan 5 adet ECH (Empty Container Handler) ile boş konteynerlerin elleçlenmesini gerçekleştiriyoruz.

STS

YTT

Liman sahası içerisinde kullanılan 30 adet YTT (Yard Terminal Tractor) ile konteynerlerin taşınmasını gerçekleştiriyoruz.

Nemport Logo

Ege Bölgesi'nin dünya'ya açılan ticaret kapısı Nemport; 2010 yılından itibaren, yükselen sanayi ve endüstri değeri Aliağa'da bulunan Nemrut körfezinde ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır.