Liman Özellikleri

Ege bölgesinin dünyaya açılan ticaret kapısı Nemport, deniz taşımacılığında sunduğu hızlı ve güvenilir hizmet ile müşterilerine, özel liman işletmesi ayrıcalığını sağlamaktadır. Nemport, bölgenin ilk özel konteyner limanı olarak her geçen gün artan konteyner elleçleme adedi ile başarı grafiğini gelişen teknolojiye ayak uydurarak, yatırımlarına devam edecek ve bölgedeki öncü rolünü sürdürecektir.

Özellikler

Nemport, İzmir merkeze 55 km. uzaklıkta, toplam 160.000 m² terminal sahası, 840 metre uzunluğunda ve aynı anda 4 adet geminin yanaşabileceği rıhtıma sahiptir.

Terminal Sahası 160.000 m²
Yıllık Kapasite 750.000 TEU
Rıhtım Uzunluğu 840 Metre
Derinlik 17.5 Metre
STS 2
MHC 5
RTG 5
CRS 8
ECH 5
YTT 30

Coğrafi Konum

NEMPORT, İzmir merkeze 55 km uzaklıkta bulunan ege bölgesinin yükselen sanayi ve endüstri değeri Aliağa Nemrut Körfezinde faaliyet göstermektedir.

Ülke Türkiye
Terminal NEMPORT
Liman Nemrut Aliağa
Terminal Pozisyonu 38-46,07 N; 26-55,51 E

Hinterland

Mega gemilerin ihtiyaç duyduğu rıhtım uzunluğu, derinlik, ekipman ve istifleme sahaları ile Ege Bölgesindeki ana konteyner limanı olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir. Ege Bölgesi’nin dünyaya açılan kapısı rolünü üstlenen Nemport, gerçekleştirdiği limancılık faaliyetleri ile bölge ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır.

Hinterland
Nemport Logo

Ege Bölgesi'nin dünya'ya açılan ticaret kapısı Nemport; 2010 yılından itibaren, yükselen sanayi ve endüstri değeri Aliağa'da bulunan Nemrut körfezinde ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır.